26. 9. 2021 ............................................................................. Huculská magistrála má aktuálne 36 kilometrov trás

7 divov BB kraja

Banskobystrický samosprávny kraj má od roku 2011 svojich sedem divov. Po takmer osemmesačnom hlasovaní si prvé miesto vybojoval Pustý hrad vo Zvolene s počtom 226 hlasov. S tesným trojbodovým rozdielom skončil na druhom mieste Kláštor v Hronskom Beňadiku. Mesto zapísané v zozname svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO, Banská Štiavnica, obsadilo bronzové miesto. Podporu mu vyjadrilo 152 hlasujúcich. Medzi Sedem divov Banskobystrického samosprávneho kraja sa vďaka zisku 146 bodov dostala aj národná kultúrna pamiatka – Čiernohronská železnica. Titulom div kraja sa môže od dnes pýšiť aj malebná horská obec s bohatou baníckou históriou – Špania Dolina, ktorú v ankete podporilo 140 hlasov. Svoje miesto medzi najkrajšími pozoruhodnosťami si našla aj Kremnická mincovňa. Jeden z najstarších nepretržite vyrábajúcich podnikov na svete obsadil šiestu priečku s počtom 137 hlasov. Sedmičku unikátnych lokalít uzatvára drevený artikulárny kostol a zvonica v Hronseku, ktorému svoj hlas poslalo 134 ľudí.

Do dvojkolovej ankety sa zapojilo takmer 2 700 hlasujúcich.

Spomedzi 62 tipov na rôzne zaujímavé, historicky, kultúrne či prírodne výnimočné lokality, ktoré v prvom kole poslalo od mája do augusta takmer tristo ľudí, vybrala redakčná rada mesačníka Náš kraj do druhého kola 45 návrhov.

Hlasovanie v druhom kole prebiehalo od septembra do konca roka a to buď poštou prostredníctvom kupónov zverejnených v mesačníku Náš kraj alebo internetom na oficiálnej stránke samosprávneho kraja.

Viac informácií o 7 divoch BB kraja:

http://rozvojvidieka.webnode.sk/a7-divov-nasho-kraja/

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/pozrite-si-sedem-divov-banskobystrickeho-kraja.html

http://cestovanie.aktuality.sk/clanok/6257/7-divov-banskobystrickeho-kraja/
logo regionalny operacny program logo europska unia
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho
rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“

Stránka bola realizovaná v rámci projektu „Huculská magistrála – klaster cestovného ruchu na území Muránska planina – Čierny Balog“ pod záštitou obce Čierny Balog
Prehlásenie o spracovaní osobných údajov
Počet prístupov: 960642
Copyright © Huculská magistrála 2012, všetky práva vyhradené.
Vyhlásenie o prístupnosti | Webdesign by ŽP Informatika s.r.o.