25. 2. 2021 ............................................................................. Huculská magistrála má aktuálne 36 kilometrov trás
E-mail newsletter
Prihláste sa na automatický odber noviniek

fotogaleria


videogaleria
planovac

Chata Pod Chopkom

Chata Pod Chopkom

Chata v atraktívnom prostredí na južnej strane Nízkych Tatier v obci Bystrá, ktorá je označovaná aj za centrum cestovného ruchu, s priamym výhľadom na majestátny Chopok.

20 lôžok | od 15 € / osobu | nonstop
Bystrá 80 | 48.942970 °, 19.591221 °
+421 907 745 483 | info@chatapodchopkom.sk
http://www.chatapodchopkom.sk

ubytovanie
stravovanie
parkovanie
ubytovanie psika
tv
wellness
lyžovanie
turistika
cyklistika
jazdenie-koníky
jaskyne
planovac+planovac
planovac-planovac

Chata pod Chopkom sa nachádza v atraktívnom prostredí na južnej strane Nízkych Tatier v obci Bystrá ktorá je označovaná aj za centrum cestovného ruchu na južnej strane Chopku a preto je chata vynikajúcim východzím bodom do okolitých lyžiarskych stredísk, wellness centrier ale aj turistiku. Chata ponúka celoročné ubytovanie v dvoch samostatných štýlových apartmánoch s výhľadom na dominantu Nízkych Tatier - Chopok (2024 mnm). Poloha Chaty pod Chopkom je vynikajúcim východzím bodom do okolitých lyžiarskych stredísk, wellness centrier ale aj turistiku a poskytuje Ideálne podmienky pre strávenie Vašej dovolenky s rodinou či priateľmi.

Samostatné štýlové apartmány s vlastným vchodom Vám poskytnú príjemné ubytovanie počas Vašej dovolenky v Nízkych Tatrách. Každý apartmán je kompletne vybavený s vlastným sociálnym zariadením, kompletnou kuchyňou, útulnou spoločenskou miestnosťou s pekným krbom, TV so satelitným vysielaním. V podkroví sa nachádzajú 3 izby s 2 posteľami, plus možnosť 2 prísteľkov v spoločenskej miestnosti na rozkladacej pohovke. Každý apartmán má svoj balkón s krásnym výhľadom na Chopok. Výmera každého apartmánu je 85 m2. Apartmán 1 má naviac vonkajšiu terasu s výmerou 17 m2. Na upravenej záhrade je možnosť opekačky, grilovačky ale aj športových aktivít. Parkovisko je pri chate. Pripojenie Wifi je v celom objekte samozrejme zadarmo.

Aktivity v okolí

Hostia našej chaty majú možnosť užívať si nespočetné množstvo aktivít v blízkej vzdialenosti od chaty, a v každom ročnom období. Medzi najzaujímavejšie tipy, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť sú:


Turistika

- len pár kilometrov od chaty sa nachádza atraktívne turistické centrum Srdiečko, odkiaľ sa môžete na sedačkovej lanovke vyviezť na Kosodrevinu a odtiaľ si vybrať pešiu túru buď priamo na najvyšší vrchol Nízkych Tatier -Ďumbier, alebo si vyšlapať na vrch Chopok a odtiaľ taktiež označenou trasou pokračovať na Ďumbier, poprípade na severnú stranu strediska Jasná - Nízke Tatry.

- množstvo turistických chodníčkov a atrakcií sa nachádza v lokalite Tále, vzdialenej iba 3 km od našej chaty. Taktiež turistická oblasť Krpáčovo priláka ku svojmu jazeru nemálo turistov.

- obec Bystrá sa pýši zaujímavou atrakciou, akou je najväčšia jaskyňa južnej strany Nízkych Tatier - Bystrianska jaskyňa, ktorá sa nachádza zhruba 800 metrov od našej chaty. Taktiež Jaskyňa mŕtvych netopierov, situovaná v blízkosti Srdiečka na trase na Ďumbier, zaručene zaujme nejedného turistu.


Lyžovanie

- milovníci lyžovania si u nás určite prídu na svoje. Lyžiarske strediská ako Ski-centrum Tále 6 lyžiarskych vlekov, lyžiarska škola, ski servis), Jasná Nízke Tatry so svojou južnou vstupnou "bránou" taktiež Ski-Mýto pod Ďumbierom (4 vleky, 1 lanovka, lyžiarska škola, ski servis) a STIV Čertovica, sú od našej chaty vzdialené iba pár minút cesty autom a poskytujú kvalitné zjazdovky pre každého.


Iné športové aktivity

- v rekreačnej oblasti Tále je vybudované prvé majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále, ktoré poskytuje nadšencom a milovníkom tohoto športu nadštandardné služby.

- vyznávači horskej cyklistiky si prídu na svoje na mnohých kvalitných cyklotrasách rôznej náročnosti situovaných v blízkosti našej chaty. Na webe Cykloklubu Ďumbier nájdete ďalšie informácie.


Kúpanie, wellness

- v letnom období je v rekreačnej oblasti Tále (3,4 km od chaty) možnosť kúpania v prírodnej vodnej nádrži, taktiež Krpáčovo ponúka možnosti kúpania v prírodnom jazere, člnkovanie a iné aktivity.

- po náročnom dni si určite každý návštevník bude chcieť dopriať relax a odpočinok vo wellness centrách na neďalekých Táloch, Bystrej a Mýte pod Ďumbierom.


Čiernohronská železnička

- milovníci dobrodružstiev si určite prídu na svoje keď sa dajú odviezť vláčikom Čiernohronskej železničky z obce Chvatimech vzdialenej od našej chaty len pár kilometrov. Táto atrakcia priťahuje každoročne množstvo turistov s deťmi. V súčasnosti ČHŽ premáva denne počas letnej turistickej sezóny od 1.5. do 15.9., prevádzka je zabezpečovaná na zrekonštruovanom úseku trate z Chvatimechu do Čierneho Balogu a do Vydrovskej doliny (spolu 14 km). Od 16.9. do 30.4. ČHŽ premáva každú sobotu na úseku Chvatimech - Čierny Balog (12 km).

KontaktChata_pod_Chopkom_001 Chata_pod_Chopkom_002 Chata_pod_Chopkom_003 Chata_pod_Chopkom_004 Chata_pod_Chopkom_005

logo regionalny operacny program logo europska unia
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho
rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“

Stránka bola realizovaná v rámci projektu „Huculská magistrála – klaster cestovného ruchu na území Muránska planina – Čierny Balog“ pod záštitou obce Čierny Balog
Prehlásenie o spracovaní osobných údajov
Počet prístupov: 906956
Copyright © Huculská magistrála 2012, všetky práva vyhradené.
Vyhlásenie o prístupnosti | Webdesign by ŽP Informatika s.r.o.