30. 11. 2021 ............................................................................. Huculská magistrála má aktuálne 36 kilometrov trás

Putovanie po Huculskej magistrále

Región Muránska planina je spätý s chovom huculských koní už viac ako 100 rokov. V Muráni sa v rokoch 1950 až 1958 chovalo 136 plemenných huculských koní v základnom materskom stáde a plemenilo 23 plemenných huculských žrebcov. V tomto období sa narodilo 685 huculských žriebät.

Huculy sa používali najmä na ťažké práce a stali sa neodmysliteľnou súčasťou života na Muránskej planine. Chýry o výnimočnosti muránskeho chovu huculov sa rozšírili do ostatných krajín. Dodnes sa turisti a chovatelia zaujímajú o hucule na Muráni. To nás inšpirovalo obnoviť slávu muránskych huculov. Pomocou projektu Muránska magistrála chceme spojiť históriu chovu so súčasnosťou a predstaviť verejnosti výnimočnosť koníka hucula, kraj huculskej magistrály a chovateľov huculov na Slovensku.

Huculský kôň, kedysi používaný ako nosič, dnes našiel nové uplatnenie. Jednou z možností je turistické jazdenie. Do roku 2014 chceme dobudovať sieť prepriahacích staníc Huculskej magistrály a prepojiť konské trasy na Slovensku, Česku, Maďarsku, a Poľsku.

Doslovný preklad slova hucul z rumunského jazyka je "zbojník". S históriou tohoto koňa - zbojníka a putovania na huculských koňoch súvisí aj náš projekt Huculskej Magistrály, pomocou ktorého by sme chceli postupne návštevníkom autenticky "v sedle hucula" predstaviť súčastnosť aj minulosť hucula - zbojníka ako aj samotného zbojníctva v mikroregióne Muránskej planiny.
Huculská magistrála povedie vrchmi a dolinami Slovenského rudohoria a Muránskej planiny. Ubytovanie počas putovania môže mať rôzny charakter napr. Nocovanie v apartmáne na Zbojníckom dvore, jednoduché turistické ubytovanie na Gazdovskom dvore, chate Šopisko, alebo v ubytovaní v súkromí a penziónoch.
Ak máte záujem o netradičné putovanie v sedle hucula kontaktujte nás na e-mailových adresách: huculskamagistrala@gmail.com, info@zbojska.sk,
Kontaktujte nás min. 1 - 2 týždne pred termínom putovania. Zvážte svoje jazdecké schopnosti a po dohode s Vami vytvoríme ideálnu trasu.
Trasa putovania môže trvať jeden deň s nocľahom, až viacdňové putovanie s viacerými druhmi ubytovania.


Balíčky služieb na sezónu 2015:

Balíčky služieb

Cenník na sezónu 2015 zverejníme do konca apríla 2015Hucul_009 Hucul_012 Hucul_021 HUCUL_putovanie_001 HUCUL_putovanie_002 HUCUL_putovanie_003

logo regionalny operacny program logo europska unia
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho
rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“

Stránka bola realizovaná v rámci projektu „Huculská magistrála – klaster cestovného ruchu na území Muránska planina – Čierny Balog“ pod záštitou obce Čierny Balog
Prehlásenie o spracovaní osobných údajov
Počet prístupov: 972267
Copyright © Huculská magistrála 2012, všetky práva vyhradené.
Vyhlásenie o prístupnosti | Webdesign by ŽP Informatika s.r.o.